Price:
78,000.00 ৳
53,500.00 ৳
MEETION GAMING COOLING PAD 4-LEVEL HEIGHT FOR LAPTOP MOPDEL:MT-CP3030
https://www.dolphin.com.bd/web/image/product.template/67466/image_1920?unique=0eb640a
Key Features
MPN: 83EM007ELK
Model: IdeaPad Slim 3i(8)
Processor: Intel Core i5-13420H (12M Cache, 3.4 GHz up to 4.6 GHz)
RAM: 8GB DDR5, Storage: 512GB SSD
Display: 15.6" FHD (1920 x 1080)
Features: Type-C, Stereo Speakers
Call for Price
Share :
Specification
Processor
Processor BrandIntel
Processor ModelCore i5-13420H
Generation13th Generation
Processor FrequencyP-core 2.1 / 4.6GHz, E-core 1.5 / 3.4GHz
Processor Core8 (4 Performance cores, 4 Efficient cores)
Processor Thread12
CPU Cache12MB
Chipset
Chipset ModelIntel SoC Platform
Display
Display Size15.6"
Display TypeTN
Display ResolutionFHD (1920x1080)
Display Features250nits Anti-glare
Memory
RAM16GB soldered
RAM TypeLPDDR5
RemovableNo
Bus Speed4800 MHz
Total RAM SlotN/A
Storage
Storage TypeM.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe SSD
Storage Capacity512GB
Extra M.2 SlotNo
Supported SSD TypeM.2 2242 SSD
Storage UpgradeUp to 1TB
Graphics
Graphics ModelIntel UHD Graphics
Graphics MemoryShared
Graphics TypeIntegrated
Keyboard & TouchPad
Keyboard TypeNon-backlit, English (EU)
TouchPadButtonless Mylar surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 69 x 104 mm (2.72 x 4.09 inches)
Camera & Audio
WebCamFHD 1080p
SpeakerUser-facing stereo speakers, 1.5W x2
Microphone2x, Array Microphone
Audio FeaturesOptimized with Dolby Audio
Ports & Slots
Optical DriveN/A
Card ReaderSD Card Reader
HDMI Port1x HDMI 1.4
USB 3 Port2x USB 3.2 Gen 1
Headphone & Microphone Port1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
Network & Connectivity
LANN/A
WiFiWi-Fi 6, 802.11ax 2x2
BluetoothBluetooth 5.2
Security
Fingerprint SensorN/A
Camera Privacy ShutterYes
Security ChipFirmware TPM 2.0 Enabled
Software
Operating SystemFree DOS
Power
Battery TypeIntegrated
Battery Capacity47Wh
Adapter Type65W Round Tip (3-pin)
Physical Specification
ColorArctic Grey
Dimensions359.3 x 235 x 17.9 mm (14.15 x 9.25 x 0.70 inches)
WeightStarting at 1.62 kg (3.57 lbs)
Body MaterialPC-ABS (Top), PC-ABS (Bottom)
Other Features
Other FeaturesMIL-STD-810H military test passed (21 test items)
TÜV Rheinland Low Blue Light (Software Solution)
Green Certifications:
ENERGY STAR 8.0
EPEAT Silver Registered
ErP Lot 6
ErP Lot 26
RoHS compliant
Warranty
Warranty Details02 years Limited Warranty (Terms & Conditions Apply As Per Lenovo)
Description
Lenovo IdeaPad Slim 3 15IRH8 Core i5 13th Gen 16GB RAM 15.6" FHD Laptop